top of page

Staj için CV Hazırlama 2022

Özgeçmiş yazmak çok zor bir iş olabilir çünkü özgeçmişiniz temelde işvereninize bir giriş niteliğindedir. Böylece ilk izlenimin önemli olduğundan emin olabilirsiniz. Özgeçmişinizi almadan önce, işe alım görevlisi veya işveren, kim olduğunuz veya önceki başarılarınız hakkında ne kadar büyük olursa olsun hiçbir bilgiye sahip değildir, bu nedenle her zaman etkilemeyi değil, ifade etmeyi hedefleyin.


İşe alım görevlisi, muhtemelen, elde ettiğiniz şeylerden çok, bir insan olarak kim olduğunuzu öğrenmekle ilgilenecektir ve zaten staj başvurusunda bulunduğunuza göre, çok yüksek bir olasılık yoktur.
Yakın zamanda yapılan bir araştırma, ortalama bir işe alım görevlisinin özgeçmişine altı-yedi saniyeden daha uzun süre bakmadığını ve yalnızca altı saniyelik bir bakışa değdiyse daha uzun bir süre arayacağını gösteriyor.


Bu yüzden nazikçe içinize bakın ve altı saniyeden daha kısa bir sürede sizinle işe alım görevlisi arasında bir ilişki kurmanın bir yolunu bulmaya çalışın. Muhtemelen böyle bir şeyi yapmanın nasıl mümkün olduğunu merak ediyorsunuzdur. Öyle ve tam burada nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.Staj için CV Hazırlama 2022


Bu özgeçmişi yazarken yapılacak ilk şey, önceki deneyimlerinize bakmak ve şu anda başvurmaya çalıştığınız işle ilgili herhangi bir şey yapıp yapmadığınızı kontrol etmektir.

ÖRNEĞİN

Bir dijital pazarlama ajansında staj başvurusu yapıyorsanız, sosyal medya yönetimi gibi bir alanda herhangi bir deneyim arıyor olmalısınız. Herhangi bir marka için herhangi bir sosyal medya hesabını, kişisel bile olsa ele aldığınız zamanları arayın ve bunu kurumsal bir deneyime dönüştürün.


Bir staj için özgeçmişinizi yazarken, işverenin veya şirketin sizden ciddi mesleki niteliklere sahip olmanızı beklemediğinden ve mevcut niteliklerinizin yalnızca akademik veya kariyer hedeflerinizi artırması beklendiğinden emin olabilirsiniz, dolayısıyla tüm bu becerileri tamamen dahil edebilirsiniz. kendi başınıza kazandınız ve daha fazla beceri kazanma isteği gösterdiniz.


Rakiplerinizden farklı olun
Staj İçin CV Hazırlama 2022

Staj Pozisyonu için Temel Bilgiler


  1. Güçlü yönlerinizi mükemmel bir şekilde vurgulamalı ve uygun şekilde yapılandırılmalıdır.

  2. Önsöze kesinlikle gerek yoktur, bu yüzden doğrudan konuya gitmeli ve başvurduğunuz pozisyonu çok açık hale getirmelisiniz.

  3. Hatalardan kaçının ve özgeçmişinizin okunmasını çok kolaylaştırın.

  4. Her şeyden önce özgeçmişinizin birden fazla sayfa olmamasına dikkat edin .


Yukarıdakileri yinelersek, işe alım görevlisi sizden tonlarca deneyime sahip olmanızı beklemiyor, ancak bu size özgeçmişinizi genel bilgilerle doldurma izni vermiyor, çünkü işe alım görevlisine sizinle ilgili çok kötü bir mesaj gönderiyor.


Ayrıca, işe alım görevlilerinizin, kişisel olarak uygulama yoluyla elde edilen becerilere sahip ve öğrenmeye çok istekli birini aradığını unutmayın.


Gibi beceriler; baskı altında çalışma ve hedeflenen teslim tarihlerini karşılama yeteneği, çok yüksek düzeyde yaratıcılık, etkileyici iletişim becerileri , sıkı çalışma ve olağanüstü liderlik yetenekleri.


Stajlar için özgeçmiş yazarken, birçok öğrencinin not ortalaması nedeniyle strese girdiğini veya eridiğini görmek çok yaygındır .


İş başvurularınız diğer adaylar arasında göze çarpsın.
Rekabette Öne Geçin

Bu kategorideyseniz, bir adım geri atmanız ve kendinize yüksek tansiyon vermekten vazgeçmeniz gerekir, çünkü aslında, işe alım görevlileri çoğu durumda genellikle okul genel not ortalamasını dikkate almazlar veya sizin olup olmadığınız